Waluty

Odpowiedni dobór szelek dla psa

Właściciele psów często stają przed wyborem, czy odpowiedniejsze będą szelki dla małego psa, czy obroża.

Szelki są doskonałym rozwiązaniem dla pełnych ruchu i energii psów.

Czytaj więcej

U ras miniaturowych ciasno zapięta obroża może doprowadzić do urazów kręgosłupa szyjnego czy zapadnięciu się tchawicy. Szelki dla psów ras brachycefalicznych, na przykład mopsów czy buldogów, u których dość często występuje wada anatomiczna w obrębie krtani, tchawicy oraz podniebienia, zmniejszają ryzyko wystąpienia problemów z oddychaniem czy poważnego niedotlenienia organizmu.

Kluczowy przy wyborze szelek jest rozmiar, materiał, z których zostały wykonane, a także ich krój. Prawidłowo dobrane szelki nie sprawiają psu bólu oraz nie są przyczyną różnego rodzaju urazów. Możemy wyróżnić szelki sportowe, spacerowe czy specjalistyczne. Różnią się one między sobą krojem – mogą być złożone z samych pasków, z podbrzusznika i napierśnika, zakładane przez głowę zwierzaka lub przez łapy. Krój powinien zależeć od charakteru pupila. Niektóre z psów mogą nie czuć się dobrze w szelkach z podbrzusznikiem, dla innych dyskomfortem stanowi ich ubieranie, więc lepszym rozwiązaniem będą szelki złożone z jak najmniejszej liczby pasków.

Jeśli chcesz kupić szelki dla małego psa w odpowiednim rozmiarze, warto zwrócić uwagę na trzy wymiary zwierzaka – obwód szyi, który wyznaczamy mierząc szyję psa w najszerszym miejscu, obwód klatki piersiowej również wyznaczając go w najszerszym punkcie oraz długość grzbietu. Niezależnie od pomiarów warto zawsze przymierzyć szelki przed ich ostatecznym zakupem – dlatego też istnieje możliwość zwrotu szelek w ciągu 14 dni od ich zakupu bez podawania przyczyny.

Ze względu na częsty kontakt szelek z ciałem psa ważne jest, aby szelki dla małych psów były wykonane precyzyjnie i z dobrej jakości materiału. Odpowiednie szelki dla psów to takie, które umożliwiają skórze zwierzaka oddychać, co sprawia, że nie będzie ona podrażniana. Pamiętajmy, że szelki dla psów nie powinny być zakładane szczeniakom, ze względu na rozwój ich układu kostnego.

Smart Animal – skórzane szelki dla Państwa psa

Smart Animal to sklep internetowy, w którym z łatwością znajdziesz odpowiednie dla Państwa pupila szelki spacerowe. Ze względu na to, że są wykonane z włoskiej skóry naturalnej, służą zwierzakom przez długi czas. Niezwykle lekkie, miłe w dotyku i dostępne w różnych kolorach szelki dla małych psów zostały stworzone w naszej pracowni. Szelki dostępne w sklepie internetowym Smart Animal to produkty praktyczne, precyzyjnie ręcznie wykonane oraz zdobione wymiennymi elementami – dogsami. Można je przypinać do szelek w dowolny sposób, każdorazowo tworząc nowe kompozycje.

Szelki dla psów oferowane przez Smart Animal wyposażono w tradycyjną klamerkę dodającą im elegancji. Odpowiednia wielkość klamerki i jej wykonanie gwarantuje szybkie zapinanie oraz nieplątanie się sierści. Cecha charakterystyczna szelek z kolekcji Prestige to możliwość wyboru wymiennego elementu ozdobnego z tzw. „polskim diamentem”, czyli wydobywanym jedynie w Polsce krzemieniem pasiastym. Dzięki temu, że każdy krzemień ma inny wzór, szelki są unikatowe.

 

Produkty Smart Animal wyróżniają się na tle innych produktów na rynku, ponieważ tworzone są z pasją, najwyższą starannością oraz szczegółowością .Trwałe, efektywne i niezwykle estetyczne szelki powstały, aby zapewnić psom wygodę, ale też komfort podczas codziennych spacerów. Warto wybrać szelki dla małych psów firmy Smart Animal.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl